Особливості класичного дизайну
Сьогодні існує величезна кількість різноманітних дизайнерських прийомів та напрямків, які дуже ускладнюють вибір стилю оформлення інтер’єру. Безумовно, кожний сучасний ультрамодний дизайн по-своєму прекрасний та оригінальний, але, нажаль, швидкоплинний. А облаштування будинку – справа витратна. Чудовою альтернативою у цьому випадку стає класичний дизайн інтер'єру, який не вийде з моди через 2-3 чи навіть 10 років.
Традиційні канони
Сьогодні класичний інтер’єр має всі ознаки стилю, який панував у будинках у XVII- XVIII століттях:
- світлі та просторі приміщення;
- правильні обриси;
- багато дзеркал, які візуально розширюють простір кімнат;
- розкішні архітектурні споруди (колони, арки, камін, обрамлений мармуром, та інші скульптурні елементи);
- меблі з натуральної деревини з зеленою, червоною чи синьою оббивкою, інкрустовані «рожевою» бронзою, позолотою та перламутром.
Принципи оформлення
Традиційний стиль залишається популярним завжди через те, що він був перевірений не одним поколінням та легко пристосовується до найрізноманітніших модних течій. Навіть імениті дизайнерські студії нерідко вдаються до класичного напрямку, наслідуючи усталені традиції та підкреслюючи тим самим рівень свого престижу.
Це пояснюється органічним наповненням, яке супроводжує класику. Цей стиль не терпить нагромаджень та вкрай перебірливий по відношенню до декоративних дрібниць. Класика вимагає від дизайнерів неабиякої ретельності у підборі матеріалів та сучасної техніки, яка б змогла вписатися в інтер’єр у традиційному стилі та не виглядала чужорідним предметом у приміщенні.
Дуже важливо не порушити загальну гармонію. При проектуванні дизайну інтер’єра автор повинен дещо залишити на очах у всіх (живописні картини, витончені скульптури, чарівні підлогові вазони, дорогий посуд та витончені люстри), а інше, навпаки, сховати (величезний плазмовий телевізор чи іншу габаритну сучасну техніку, що взагалі не вписується до класичної краси). Використовувані побутові прилади зазвичай розміщуються у висувних конструкціях, спеціальних блоках та глибоких нішах.
Щоб ці вимоги виконувались правильно та з найменшими витратами, дизайнер повинен контролювати роботу будівників. На сайті http://nvb-architects.com.ua/ можна детальніше дізнатись про авторський нагляд за будівництвом, який зведе невідповідність будівельних робіт дизайн-проекту до мінімуму.