Купити квартиру без ріелтора або скористатися допомогою посередника
Існують певні ризики при покупці квартири у Львові на вторинному ринку. Наприклад, після передачі грошей можна з подивом виявити, що особа, яка вчинила правочин, не мала законних прав володіння житлом. Як безпечно купити квартиру та що необхідно враховувати при укладанні договору? Вважається, що купити квартиру без ріелтора неможливо. Це не так. Зробити це нескладно самостійно. Обидва способи мають як переваги, так недоліки.
Пошук квартири
З чого почати покупку квартири? Існують різні способи самостійного пошуку житла, але фахівці пропонують швидкий та надійний. Скориставшись безкоштовною базою даних сайту DOM.RIA, ви зможете легко підібрати десятки варіантів квартир без меблів в у Львові та області.
Щоб не витрачати багато часу, скористайтеся зручною системою пошуку. Так можна переглядати ті пропозиції, що відповідають заданим критеріям. За допомогою онлайн-бази ви зможете:
- вивчити безліч пропозицій;
- побачити реальні фотографії запропонованого житла;
- безпосередньо зв'язатися з власником або агентом;
- порівняти кілька варіантів, які підходять за основними показниками;
- оперативна зв'язатися з особою, що розмістила оголошення, уточнити деталі що цікавлять.
Тисячі пропозицій житла без меблів на вторинному ринку або в новобудовах доступні в цілодобовому режимі.
Перевірка квартири
Починати перевірку необхідно ще «на підходах» до будинку. Варто обійти район, визначити де розташовуються необхідні для життя установи: садочки, школи, магазини, паркування, банки, аптеки, станції метрополітену.
Важливо з'ясувати як дорого обходяться комунальні платежі, наскільки тепло в будинку взимку, чи не тече дах, як часто ламаються ліфти, чи не буває цвілі та неприємних запахів в підвалі.
Тепер можна переходити до безпосереднього огляду квартири. На що звернути увагу та куди потрібно дивитися?
- Попросіть технічний паспорт на житло та порівняйте з наявним плануванням. Є розбіжності? Значить господар не оформив та не узаконив перепланування. Будьте готові, що штраф доведеться платити вам.
- Встаньте біля вікон, переконайтеся, що вид звідти не демонструє кладовище або «задній двір» величезного супермаркету. Навряд чи це сусідство надалі порадує.
- Перевірте працездатність кранів, вимикачів, розеток, оцініть натиск води, а в зимовий час – температуру батареї.
- Уважно огляньте стіни та кути кімнат. Звертайте увагу на наявність тріщини, темних плям. Вони можуть бути свідченням наявності грибка. Шпалери що відстають місцями можуть говорити про приховані дефекти.
Якщо ви мрієте купити квартиру у Львові без меблів, то в цьому допоможе DOM.RIA – сайт де працює програма перевіреного житла що доступна кожному жителю України. Кожен перевірений об'єкт вивчається спеціальною людиною – інспектором, який займається перевіркою документів та фотографуванням приміщень камерою з оглядом 360 градусів. DOM.RIA по праву займає місце №1 серед конкурентів в Україні, які працюють у сфері нерухомого майна.
Вивчаємо документи
Купівля квартири – справа непроста. Як безпечно придбати нерухомість та що обов'язково слід перевірити до укладення угоди? Попросіть паспорт людини, що пропонує угоду, та уважно вивчіть. Зверніться в паспортний стіл, досліджуйте справжність основного цивільного документа. Можливо паспорт з таким номером видавався абсолютно іншій людині та був загублений, а з вами говорить шахрай.
Тепер вивчіть документ, що засвідчує право власності людини на пропоноване житло. Таке право могло виникнути в результаті приватизації, інвестування в новобудову, обміну, успадкування, купівлі житла, отримання квартири в подарунок. Перевіряйте хоча б зовнішню справжність паперів. У них не повинно бути підчисток, виправлень або інших явних ознак підробки.
Права третіх осіб
До підписання договору попросите розширену виписку з будинкової книги. Ви зможете побачити інформацію, хто та коли був прописаний в приміщенні та на якій підставі звідти виписаний.
Переконайтеся, що на запропонованих квадратних метрах не зареєстровані діти, які не досягли повноліття. Якщо це так? Для укладення договору буде потрібно дозвіл органів піклування.
Перевірте, чи не перебуває продавець в шлюбі. В іншому випадку знадобиться нотаріально засвідчена згода «другої половинки» на проведення угоди.
Тонкощі укладання угоди
Договір купівлі-продажу є основним документом для оформлення угоди. Згідно із законодавством, договір купівлі-продажу не вимагає обов'язкового нотаріального посвідчення. Проте, щоб уникнути негативних наслідків це краще зробити. А що робити після підписання договору? Підготувавши повний пакет документів необхідно звернутися із заявою до відділення Держреєстру за місцем проживання. Через 7-10 днів покупець отримає на руки свідоцтво встановленого зразка та стане повноправним господарем квартири.